Blog

Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta Donasyonu Fiyatları

Çiftlerin büyük çoğunluğu çocuk sahibi olmak istese de, bazen kişilerin fiziksel durumları bu isteğin gerçekleşmesine engel olur. Düzenli ve korumasız olarak ilişkiye girmelerine rağmen bir yıllık bir sürenin sonunda bebek sahibi olamayan çiftler, infertilite açısından incelemeye alınır. Yapılan detaylı incelemeler ve testler sonucunda, gebeliğin kadının yumurtalıklarında ya da yumurtalarında var olan bir problemden dolayı gerçekleşemediği sonucuna ulaşılırsa gündeme yumurta donasyonu gelir. Bu tip problemleri olan kadınlar, yumurta donasyonu ile hamile kalabilir ve sağlıklı bir gebeliğin ardından doğum yapabilir. Ayrıca anne adayında genetik bir hastalık varsa ve bu hastalığın çocuğuna geçmesini istemiyorsa da yumurta donasyonuna başvurmak isteyebilir. Bu yöntemde donörden alınan yumurta, baba adayının spermi ile laboratuvar ortamında bir araya getirildikten ve embriyo oluşturulduktan sonra anne adayının rahmine yerleştirilir.

Yumurta donasyonu Kıbrıs’ta sıklıkla ve uluslararası kalitede uygulanan bir yöntemdir. Kıbrıs, tüp bebek yumurta nakli fiyatları açısından da diğer ülkelere oranla oldukça uygundur. Ulaşımın ve konaklamanın kolay ve ucuz olmasının yanı sıra konuşulan dilin Türkçe olması da doktor ile hasta ilişkisini kolaylaştırdığı için tercih sebebidir.

Kıbrıs’ta Yumurta Donasyonu Başarı Oranı Nedir?

Yumurta nakli olarak da bilinen yumurta donasyonu, bir çeşit tüp bebek tedavi yöntemidir. Kullanılan yöntem benzer olsa da kişinin durumuna göre yapılacak olan tetkik ve görüntüleme işlemleri farklılık gösterir. Yumurta nakli fiyatları da bu sebepten dolayı farklılık gösterir. Ancak bir kez muayene olduktan sonra uygulanacak yöntem ile birlikte fiyat da netleşir. Yumurta nakli kabaca, donörden alınan sağlıklı yumurtanın, baba adayı ya da sperm donöründen alınan sperm ile birleştirilerek, anne adayının rahmine tüp bebek yöntemi ile bırakılması işlemidir. Bu işlem sırasında zengin yumurtalık rezervine sahip sağlıklı donörler özenle seçilir. Yumurta nakli Kıbrıs’ta uygulanan yasal bir yöntemdir. Ayrıca bu yöntemle hamile kalan kişinin ilave olarak yasal bir başvuru ya da işlem yapması gerekmez. Uluslararası standartlar çerçevesinde Kıbrıs’ta yapılan yumurta nakli, tıbbi deneyime sahip uzmanlar tarafından yüksek teknolojik cihazlarla yapılır.

Başarı oranı ile ismini dünyaya duyuran hastanelerde yapılan donasyon sonrası Kıbrıs’tan sağlıklı gebelik ile ayrılan kadınların oranı oldukça yüksektir. Yumurta donasyonu başarı oranları ortalama şu şekildedir diyebiliriz; ilk denemede %70-75, ikinci denemede %90, üçüncü denemede %95’in üzerinde başarı sağlanır. Bu rakamların değişken olmasının sebebi, gebelik başarısının kişinin sağlık durumuna, kötü alışkanlıklarının olup olmadığına ve genetik altyapısına bağlı olmasıdır.

Yumurta Donasyonu Fiyatları Neden Bu Kadar Değişken?

Yumurta donasyonu pek çok ülkede uygulanan bir yöntem olmakla birlikte, fiyatlar ülkeden ülkeye, hastaneden hastaneye değişiklik gösterir. Hastanenin sahip olduğu teknolojik donanım, teknolojideki son yöntem ve testleri başarıyla uyguluyor oluşu fiyat farkının başlıca nedenleri arasındadır. Hastalara sunulan hizmet kalitesi de fiyatı etkilemektedir. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Kıbrıs, yumurta nakli fiyatları açısından oldukça uygundur.

Yumurta Nakli Kimler için Uygundur?

Yumurta donasyonu, çocuk sahibi olmak istediği hâlde, doğal yollardan gebe kalamayan çiftler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bununla birlikte doğumsal ya da sonradan yumurtası bulunmayan, kalıtsal bir hastalığı bulunan, hamilelikleri sürekli düşük ile sonlanan, defalarca tüp bebek denemesine rağmen hamile kalamayan kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Menopoz dönemine beklenenden erken girmiş, sağlıklı yumurtası olmayan ve önceden geçirdiği bir enfeksiyona bağlı olarak yumurta üretimi bozulmuş ya da durmuş kadınlar ve yumurtalık rezervi hamileliğe imkan tanıyamayacak kadar düşük seviyeye gerilemiş kişiler tarafından yumurta donasyonu yaygın olarak tercih edilir. Bazı durumlarda kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavileri görmüş olan kadınların yumurtalıklarında oluşan hasarlanmalarda da, yumurta nakli ile başarılı gebelik sağlanır.

Yumurta Donasyonu Aşamaları Nelerdir?

Çocuk isteyen ancak yumurtalık ya da yumurtalardan kaynaklanan bir problemden dolayı bu durumu doğal yollarla elde edemeyen çiftlerin hastaneye başvurmasıyla donasyon süreci başlamış olur. Konusunda deneyimli uzman hekimler tarafından genel bir jinekolojik muayene yapılır ve ardından kısırlık ve tüp bebek tedavi yönteminde uygulanan testlere benzer, laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri yapılır. Alınan sonuçlara göre uzman hekim tarafından uygulanacak yöntem belirlenir ve yumurta donasyonu yapılacak kişiye bu yöntem ayrıntılı olarak anlatılır.

Hekim ile anne adayı tarafından uygulanacak program netleştirilir ve kişiye özel olarak hazırlanan ilaç tedavisine başlanır. Bu ilaçlar ile âdet düzeni sağlanır ve vücut hamileliğe hazırlanır. İlaç tedavisi sürerken, çiftler yumurtanın alınacağı donörün seçimini bilgisayar üzerinden yapar. Ancak donör ve yumurtayı alacak olan kişi asla birbirini görmez, tanımaz ve iletişim bilgilerini alamaz. Bilgisayar üzerinden boy, kilo, göz, saç ve ten rengi seçiminin yanı sıra yüz tipi, eğitim durumu, ilgilendiği spor ve yetenekleri gibi pek çok seçenek arasından seçim yapılır.

Çocuk sahibi olmayı planlayan çift tarafından donör seçimi yapıldıktan sonra anne adayı ile eş zamanlı olarak, donörün de tedavisine başlanır ve toplanacak yumurtaların geliştirilmesi sağlanır. Donörün kapsamlı sağlık ve genetik taraması tekrarlanır ve gelişen yumurtalar anestezi altında donörden toplanır. Bu sırada anne adayının hormon düzeyleri ve rahim durumu tekrar kontrol edilir. Şartların uygun olması durumunda baba adayından sperm alınır ve toplanan yumurtalar ile laboratuvar ortamında bu hücreler birleştirilir. 7 gün içinde elde edilen embriyo, anne adayının rahmine anestezi uygulanmaksızın ağrısız ve acısız bir şekilde transfer edilir. Transfer işleminden sonraki 12. gün içinde, anne adayının kanında Beta HCG düzeyine bakılarak hamilelik durumu kontrol edilir. Çift, herhangi bir yasal işleme gerek kalmaksızın ülkelerine geri döner.

Kıbrıs yumurta donasyonu fiyatları ve aklınıza takılan diğer tüm sorular için +90 548 859 90 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

  Hastalarımızın Kaleminden

  Onlar British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi ile en büyük hayallerini gerçeğe dönüştürdüler.

  Başarı Hikayeleri

  Yumurta Donörünüzü Seçin

  Donör arama sistemimizle kriterlerinize uygun donörü hemen seçebilirsiniz.

  İdeal Donörünüzü Bulun

  Oxford Üniversitesi
  Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği