Tüp Bebek Başarı Hikayesi

2 Yıllık hasret sonlandı!

Evlenir evlenmez çocuk sahibi olmak istedik. Ancak 2 yıl geçmesine rağmen bir çocuğumuz olmadı. İlk 1 yıl çok endişelenmedik ancak sonrasında bir sorun olduğunu düşünüp doktora başvurduk. 2 aşılama ve 2 tüp bebek denemesinde başarısız sonuç aldıktan sonra eşimle doktor değiştirmeye karar verdik. Kıbrıs’ta yaşıyorduk ve sağlık sektörü biraz karışık olduğu için kime güveneceğimizi çokta iyi bilmiyorduk. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine British Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’ne gitmeye karar verdik. Kliniğe gittiğimizde merkezde çalışan herkesi ayrı ayrı çok sevdik. Olumsuz sonuçta alsak burada denemeye karar verdik.

Tedavi sürecinde doktorum daha önce bana uygulanmayan bir tedavi yöntemi uygulayacağını anlattı. Oluşan embriyomun dondurulduktan 1 ay sonra transferini yapacağını ve bunda olumlu sonuçlar alındığını söyledi, o şekilde süreç bizim için başlamış oldu. 4 embriyodan sağlıklı olan ikisi transfer edildi ve o çok zorlu bekleyiş başladı. 12.ci günde yaptırmam gereken HCG testi sabredip beklemeden 1 gün önce evde test yaptım ve o hayatımı değiştiren iki çizgiyi görünce dünyalar benim oldu, bende artık anne oluyordum. Sabahı zor edip hemşirenizi aradım ve kliniğe koştuk orada da kan testi olumlu çıktı ve 2 hafta sonra doktorum tekrar gelmemi istedi, tekrar gittiğimde ultrasonda kalp atışını duyduk ve sevincimiz ikiye katlanmış oldu. Şimdi 6 aylık hamileyim, şükürler olsun. Başta doktorumuz ve hemşirelerimiz olmak üzere tüm British Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi çalışanlarına çok ama çok teşekkürler. Hepinizi çok seviyorum.

Umarım benim hikayemde bu yollardan geçen herkese bir umut ışığı olur. İnşallah bunu okuyan ve çocuk sahibi olmak isteyen herkes en kısa sürede bu mutluluğu tadar.

Herkese sevgiler…

Nermin F.