Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta Donasyonu, artık yumurta üretme fonksiyonu eskisi gibi çalışmayan veya menopoz dönemine girmiş olan kadınların genç, sağlıklı ve doğurganlığı kanıtlanmış başka bir kadının yumurtaları ile kendi eşinin sperminin döllenmesi sonucunda ortaya çıkan tüp bebek uygulamalarından biridir.

Yumurta donasyonu fiyatları çocuk sahibi olmak isteyen anne ve babanın görmesi gereken tedavi çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Yumurta donasyonu için hem anne hem de baba adayı öncelikle sağlık ve gebe kalma şansını etkileyecek sorun olup olmadığına dair tetkikleri yaptırmaları gerekmektedir. Bu tetkikler anne adayının sağlıklı hamilelik süreci yaşaması ve düşük yapmayı engellemesi için de çok büyük önem taşımaktadır.

Yumurta Donasyonu Neden Tercih Edilir?

*AMH seviyesi düşük olup erken menopoz tanısı ya da menopoz durumu yaşayan hastalar, *Turner Sendormu gibi genetik problemi olup doğal yollardan yumurta hücresi üretemeyen hastalar,
*Anne adayından bebeğe aktarılacak kromozomal hastalık taşıyan hastalar,
*Doğuştan yumurta üretememe gibi problemleri olan hastalar,
*Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemesi olan hastalar,
*Tüp bebek denemelerinden yumurta kalitesi kötü olup embriyo gelişimi ya da gebelik sağlanamamış hastalar,
*Kemoterapi yada radyoterapi almış hastalar,
*Tüp bebek tedavilerinde yumurta elde edilememiş hastalar İçin tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Bu işlemde yumurta bağışlayan yani donör yaşı genç ( 18 -30 yaş arası) olduğu için gebelik oranı normal tüp bebeğe kıyasla oldukça yüksektir. Ayrıca kanser ya da enfeksiyon gibi nedenlerden dolayı yumurtalığı alınmış kadınlar, kemoterapi görmesinden dolayı hasar almış yumurtalara sahip kadınlar ya da hamile kalmak için yumurtaları yeterli kalitede olmayan kadınlar yumurta donasyonu ile hamile kalabilirler.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz, genetik hastalıklar ya da yumurtaların hamilelik için yeterli olmaması yumurta donasyonu tedavisinin tercih edilmesini sağlasa da bunun dışında tüp bebek tedavisinde başarısız olan kadınlar ya da ileri yaşta olan ve çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar da yumurta donasyonu tedavisine başlayabilir.

Yumurta Donasyonu Tedavi Süreci

Hasta ile maksimum seviyede fiziksel benzeşmeyi sağlamak için çiftin bilgilerini ve isteklerinin yazarak uygun donörün eşleşmesi yapılmaktadır. Yumurta donasyonu tedavisi ile tüp bebek tedavisi süreç olarak hemen hemen aynıdır. Tedaviye başlamadan önce anne ve baba adayının genel sağlık taraması testleri yapılır. Genel sağlık taramasının haricinde hormonal testler de bu tarama ile birlikte yapılır. Genel sağlık testinde veya hormonal testlerde çiftin çocuk sahibi olmasında bir engel durumu söz konusu olduğunda test sonuçlarına göre tedavi başlar. Bu adımdan sonra erkeğin spermiogramı (sperm testi), kadının iste rahim filmi çekilir. Sperm testi ve rahim filminin değerlendirmesiyle çift yumurta donasyonu tedavisine başlanması için uygun hale getirilir.

Donör ile anne adayının adet döngüsü gerekli ilaçlarla senkronize edilir. Yani hem donörün hem de alıcının adetlerinin aynı zamanda olması sağlanır. Normal gebelikte olması gereken yumurtaların büyümesini yumurta donasyonu tedavisinde donöre uygulanır. Anne adayının ise östrojen seviyesi ilaçlar ile belirli seviyede tutulur. Donörün yumurtalarının toplanması gerektiği zaman baba adayının sperm örneği alınarak toplanan yumurta ile sperm döllenerek embriyo haline getirilir. Dölleme işlemi laboratuvar koşullarında yapıldığı için embriyonun gelişimi ve büyümesi takip edilir ve uygun zamanda anne adayının rahmine transfer edilir. Rahime embriyo transferi yapıldıktan 12 gün sonra anne adayının kanından bakılan beta HCG testi ile yumurta donasyonunun sonucu öğrenilir.

Yumurta donasyonu işlemi çiftlerin endişe duyacağı bir tedavi değildir. Yumurta donasyonu ile hamile kalan anne adayı bebek ile doğal bir bağ kurar. Anne adayının RNA’sı, bebeğin anne adayının rahminde büyümesinden dolayı bebeğe geçer. Yani anne adayının huyu, tutumu, ruhsal yapısı ve sevip sevmediği şeyler bebekte de benzer olur. Yumurta donasyonunda sadece embriyo oluşumu dışarıdan laboratuvar ortamında gerçekleştiği için anne adayı geri kalan tüm gebelik sürecini normal bir şekilde yaşar. Hormonal değişimleri normal gebelik gibi deneyimler. Anne adayının bebekle arasında oluşan bağ ve annelik içgüdüsü, kendi yumurtası ile hamile kalan kadınlar gibi olur.

Kıbrıs Yumurta Donörü

British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi olarak size uygun donörleri geniş veri tabanımız ile kolaylıkla seçebilirsiniz. Donör arama yazılımımız sayesinde donörün fiziksel özelliklerini, eğitim durumunu, ruhsal özelliklerini ve hobilerini seçebilirsiniz. Ayrıca seçmek istediğiniz başka kritelerde varsa da gelişmiş veri tabanımız ile seçim yapabilirsiniz. Kıbrıs yumurta donörü en geniş olan British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi olarak bizlerle sağlıklı bir hamilelik sürecinin başlatabilirsiniz.

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Fiyatları

British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi olarak bizler kıbrıs yumurta donasyonu fiyatları açısından sizlere en uygun fiyatları sunmaktayız. Yumurta donasyonu fiyatları tedavinin sürecine ve kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Yumurta donasyonu ile ilgili en detaylı bilgiyi almak için
0548 859 90 00 cep telefonu üzerinden, 0548 867 00 70 Whatsapp ya da info@kibristupbebek.com mail adresi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Dr. Bahir İlter Sokak No: 7 Ortaköy, Lefkoşa-KKTC adresinde bulunan hastanemize gelerek de yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz.