Başarı Hikayeleri

Mutlu Son

Mutlu Son

Okuldu, işti, kariyerdi derken doğru insanı bulup evlenmek için biraz geç kalmıştım. 35 yaşında evlendim ve eşim de bende evliliğimizin tadını çıkarmak istiyorduk. Hamile kalmak istemediğim için korunmaya başladım. Ancak birkaç yıl sonra bizde aile olmak, evimize neşe katmak istedik. Bir yıla yakın bekledik ama hamile kalamayınca bir terslik olduğunu fark ettik ve doktora gittik. Bakü’de yaşıyorduk. Bizim için en iyisi olduğunu düşündüğümüz bir merkezde tedaviye başladık. Her şey çok güzel gidiyordu, doktorum çok umutluydu, aklımdan olmayacağına dair nedense hiçbir şey geçmiyordu, çok emindik derken sonuç negatif. İlk defa o gün gerçeklerle yüzleştim. Ne kadar çok çocuk istediğimi de o gün anladım. Şaşkınlığımızı atıp kabullendikten sonra ikinci denemeyi yapmaya karar verdik. Ancak eşimin işi dolayısıyla uzun bir süre için Kıbrıs’a taşınmamız gerekiyordu. Yerleşme işleri bittikten sonra tedavi için merkez araştırmaya başladım. Küçük bir yer olmasına rağmen alternatif çoktu. Birkaç merkezle görüştüm. İçimize sinen bir merkezde tedavimize devam etmeye karar verdik. Bu sefer daha temkinli ilerlediğimizi sanıyorduk. Değerlerim, testlerim hepsi olması gerektiği gibiydi. Transferim yapıldı, beklemeye başladık ama bizim için yine hüsranla sonuçlandı.

Eşim de ben de büyük hayal kırıklığına uğramıştık. Yaşımda ilerlediği için anne olamamaktan çok korkuyordum. Vakit kaybetmeden yeni bir merkez ve iyi bir doktor bulmalıydık. Bütün vaktimi bilgisayarın başında merkez araştırarak ve forumları okuyarak geçirmeye başladım. 1 ayın sonunda araştırmalarım ve saatler süren okumalarım sonucunda bütün yollar beni tek bir merkeze götürüyordu. Ben de yerinde gözlemlemek ve ona göre karar vermek için hemen randevu aldım. Eşimle birlikte ilk görüşme için kliniğe gittiğimizde diğer yerlerden farklı bir yerde olduğumuzu hissettik. Daha önce iki farklı merkezle görmüştük ve ben bu sefer çok iyi araştırma yapmıştım. Artık ilk denemelere göre daha deneyimliydik. Doktora sorduğumuz sorular bile değişmişti. Karar vermek için zaman istedik. Çünkü bir hayal kırıklığı daha yaşamak istemiyorduk. Eve gidip aramızda değerlendirme yapacaktık. Farklı bir yerde olduğumuzu hissetmiştik. Zaten o kadar çok insan olumlu bahsetmişti ki bizde bu kadar insan yanılıyor olamaz diye düşündük ve tedaviye başlamaya karar verdik. Zor bir vakaydım. Yaşım tüp bebek denemesi için biraz geç kalmıştı, üst üste aldığım negatifler her ne olursa olsun korkutuyordu ve artık eskisi gibi emin olup güzel şeyler hissedemiyordum yine de dua edip hayırlısıyla olmasını diliyordum. Tedaviye başladık, uzun ve temkinli bir süreç geçirdik. Çok korkuyordum ve çok soru soruyordum ama doktorum, tüm tedavi sürecinde sorularımı sabırla cevapladı. Transferim yapıldı ve beklemeye başladık. Günler daha uzun geldi bana. Test gününe kadar yine aynı yıkıntıyı yaşamamak için hep kötü sonucuna alıştırmaya çalıştım kendimi. O kadar çok kötüye alıştırmıştım ki kendimi pozitifi duyunca bir süre ne olduğunu anlamakta zorluk çektim. Biliyorum, daha çok başındayım ve tek dileğim sağlıklı bir şekilde hamileliğimi sürdürebilmek ve bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma almak.

İnşallah bebeğimiz doğduğunda yine yazacağız hatta fotoğraf göndereceğiz. Biz hayal ettik sizler gerçekleştirdiniz. Hayalimize kavuşmamıza vesile olan doktorumuza ve British Kıbrıs ekibine sonsuz teşekkürler.

T.G.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.