Başarı Hikayeleri

Hayatımın Dönüm Noktası

Hayatımın Dönüm Noktası

Evlendikten kısa bir süre sonra adetim düzensiz gelmeye başladı. Birkaç defa doktora gittim bir sorun olmadığını mevsimsel olabileceğini söyledi ancak iki adetimin arasından aylar geçiyordu ve ben gittikçe stres olmaya başlamıştım. Bir yıl süren düzensizlikler sonrasında eşim daha iyi bir uzmana danışmamız gerektiğini söyledi, yaşadığımız yerdeki en iyi doktoru araştırmaya başladım. Tavsiyeler üzerine gittiğim doktor menopoza girmek üzere olduğumu söyledi. 29 yaşındaydım ve menopoza giriyordum. Bütün dünyam başıma yıkıldı.  Eve geldiğimde ağlamaya başladım. Doktor yumurtalık rezervimin az ve kalitesiz olduğunu çok düşük bir şans olsa da eğer bebek sahibi olmak istiyorsam vakit kaybetmeden tüp bebek denememi söyledi.

Evlenip en az 3 yıl çocuk yapmama, biraz kendimize zaman ayırma gibi planlarımız vardı ama bir anda ne olduğunu şaşırdık. Apar topar tüp bebek merkezi aramaya başladı. İlaç tedavileri gördüm ama yumurtalarım çok azdı ve gelişmiyordu, şansım yok denecek kadar azdı ama 2 defa denedik ikisi de negatifle sonuçlandı. Bir daha neden diye ne doktorumu aradım ne de hastanenin önünden geçtim. Tam bir yıkım yaşıyordum. Hem anne olamayacaktım, hem de kadınlık duygum elimden kayıp gitmişti… Günlerce evden çıkmadım, uzun bir süre kimseyle görüşmedim ve durumumu eşimden başka kimsenin bilmesini istemedim. Evleneli 4 yıl olmuştu ve durumumu bilmedikleri için etrafımdakiler sürekli ne zaman bebek yapacaksınız, artık siz de bir tane yapın demeye başladı. Kimseye derdimi anlatamıyordum ve her konu açıldığında içimden bir şeyler koptuğunu hissediyordum. Bu konuyu eşimle bile hiçbir şey konuşamıyordum.

Bir gün eşim işten geldiğinde önemli bir şey konuşmak istediğini söyledi. Çok korkmuştum benden vazgeçtiğini düşündüm. Ama o anne olmamın bir yolu olduğunu söyledi. Bir arkadşı anlatırken duymuş. Nasıl olduğu umurumda değildi o an odaklandığım tek şey anne olma ihtimalimin olduğuydu. Konuyu araştırmayı ve istersem denemek istediğini söyledi, ben dünden hazırdım, tek istediğim annelik duygusunu yaşayabilmek eşime de babalık duygusunu yaşatabilmekti.

Hemen araştırmaya başladım. Bir süre sonra hemen hemen tüm merkezlerle telefonda da görüştüm. En sonunda hayatımda dönüm noktası olacak bu kararda tercihimi sizden yana kullandım. British Kıbrıs Tüp Bebek adını çok duymuştuk hatta biraz geç duymuştuk ve şansımız yok denecek kadar az olsa da daha önceki denemelerimizi orada yapmadığımız için pişman olmuştuk. Şimdi iyi ki de sizi seçmişim iyi ki sizleri tanımışım diyorum. Telefonda konuşurken benden daha heyecanlıydınız ve sesiniz bana umut vermişti.

Uzun zamandır konuştuğum her şeyi konuşup destek aldığım sevecen, iyi kalpli doktoruma ve tüm British Kıbrıs Tüp Bebek ekibine çok teşekkür ediyorum. Transferim yapıldıktan sonra bir gece daha kaldım ve evime geri döndüm. Geçmek bilmeyen 12 gün geçirdim. Daha önce denemelerim olmuştu ama hiç bu kadar heyecanla beklediğimi hatırlamıyorum. 3,5 ay olmak üzere. 3,5 aydır bebeğimi içimde… Artık birçok riski atlattığım için herkese rahat rahat haber verebiliyorum.  Umarım her şey yolunda gider ve bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma alabilirim. Bu güzel süreçte hep yanımda hissettiğim doktorum, her aradığımda telefonlarıma cevap veren benimle ilgilenen S. Hanım, biricik hemşirem … Hepinize çok çok çok teşekkür ederim…

E.Ü.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.