Başarı Hikayeleri

45 Yaşında Anne Olma Heyecanı

45 Yaşında Anne Olma Heyecanı

35 yaşında ilk evlendiğimde hamile kaldım, ancak ameliyat geçirmem gerekti ve ben hamile olduğumu bilmiyordum. Narkoz ve ağır ilaçlar almam sebebiyle hamileliğimi fark ettiğimde sakat olur diyerek alındı ve bir daha da normal yoldan hamile kalamadım. 41 ve 43 yaşlarımda bir merkezde 2 defa denemem oldu ama maalesef sonuç negatif. 2015 senesinde başka bir merkezde tekrar denedim ve pozitif denemeyle sonuçlanan, ancak 5/6 haftalıkken kaybettiğim 3 tüp bebek denemem oldu.

Donasyonu 41 yaşımdan beri araştırıyordum ve sıcak bakıyordum ancak eşimi ikna etmem 4 yılımı aldı. Kıbrıs’ta merkez araştırırken kafamız çok karıştı, biraz da korkuyorduk. Birçok merkezle görüştük. İlgi, alaka, titizlik ve yaklaşımları açısından doktorumda karar kıldık eşimle birlikte. Telefonda ön görüşme yaptık değerlerimizi, sonuçlarımızı maille ilettik ancak doktorumuz biraz beklememizin daha uygun olacağını söyledi. Yeni bir düşük yapmıştım ve rahmin dinlenmeye ihtiyacı vardı.

Biraz bekledik daha sonra tedavi ve donör seçim sürecimiz başladı. Eşim benden daha heyecanlıydı. Bana çok benzeyen bir kızımız olsun istiyordu o yüzden bu konuda çok hassastı. Hemşiremiz heyecanımızı o kadar iyi anlıyordu ki seçim aşamasında bize çok yardımcı oldu. Benim için tedavi süreci çok farklı geçti. Değişik duygular içerisindeydim. Bana benzer mi, nasıl bir bebek olur? Acaba nasıl bir anne olurum gibi korkularla geçen sürecin ardından transferim yapıldı.

Transfer sonrası ayrı bir heyecan acaba tutar mı derken 12 gün geçti gitti. Kan verdik ve sonucu beklemeye gittik. 45 yaşında anne olacaktım. Hamile olduğumu öğrendiğim an yaşadığım duyguyu tarif etmem imkansız. Tedavi sürecinde kendi içimde sürekli gelgitler yaşadım ama bebeğimi içimde hissettiğim o an her şey uçup gitti. O benim bebeğimdi. Benim içimde büyüyor, benimle besleniyordu. Evet bu kararı almak zordu ama eşimde ben de bir bebeğimizin olacağını öğrendiğimiz gün dünyanın en mutlu insanlarıydık. Bize böylesi güzel duyguları yaşatan, 45 yaşında bana anne olma şansını veren doktoruma ne kadar teşekkür etsem az.

N.D.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.