Blog

Donasyon Tedavisinde Bilgilerin Gizliliği

Donasyon Tedavisinde Bilgilerin Gizliliği

Donasyon tedavisi gören veya düşünen pek çok çiftin en büyük endişelerinden biri, bu bilgilerin gizliliğinin olup olmadığıdır. Donasyon tedavisi anonim olarak adlandırılan şekilde olmaktadır. Verici olan donör ve alıcı çift kimlik bilgilerinin açıklanmasını istememektedirler.

Donasyon hem verici için yani donör için hem de alıcı çift için oldukça hassas bir konu ve biz merkez olarak bu konuda çok büyük hassasiyet göstermekteyiz. Bilgilerin gizliliği konusuna son derece titizlikle yaklaşan merkezimiz Kıbrıs’ın bu konuda sertifika alan ilk ve tek merkezidir. (“ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SERTİFİKASI” ) Size ait bilgiler merkezimizde yüzde yüz gizlilikle saklanmaktadır. Gerek donörlerin, gerekse donasyon tedavisi yapılan hastaların gelecekte herhangi bir bilgi açığına maruz kalmaması için gerekli olan tüm altyapı oluşturulmuştur.  Bu bilgilerin saklanması özel şifrelendirmelerle yapılmaktadır ve herhangi bir durumda bu bilgilerin kaybolmasına ya da deşifre olmasına izin verilmemektedir. Bu bilgilere sadece çiftin tedavisini yürüten doktoru, hemşiresi ve embriyologu ulaşabilmektedir. Merkezimizde diğer çalışanların bu bilgilere ulaşması mümkün değildir.

Ayrıca yumurta donasyonunda yumurta bağışçıları alıcılarla kesinlikle karşılaşmazlar. Kişisel bilgileri gizlilik içinde saklanır. Aynı şekilde bağışçı yani donör de yumurtalarını kullanan aile hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamaz.

Kategoriler

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Hastalarımızın Kaleminden

Onlar British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi ile en büyük hayallerini gerçeğe dönüştürdüler.

Başarı Hikayeleri

Yumurta Donörünüzü Seçin

Donör arama sistemimizle kriterlerinize uygun donörü hemen seçebilirsiniz.

İdeal Donörünüzü Bulun

Oxford Üniversitesi
Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği