Blog

Donasyon İşleminde Merkez Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Donasyon İşleminde Merkez Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnfertilite yani kısırlık sorunu nedeniyle donasyon ihtiyacı olan çiftler için en önemli noktaların başında doğru merkez seçimi geliyor. Birçok merkezin bu konudaki söylemleri de çiftlerin kafasını karıştırıp belki de doğru karar vermesini engelleyebiliyor. Biz British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi olarak yılların verdiği tecrübe ile bölgede fark yaratmaya devam ediyoruz.

Deneyimli ve başarı oranları yüksek olmalı

Donasyon işleminde çiftlerin dikkat etmesi gereken ilk ve belki de en önemli noktaların başında güvenilir, tecrübeli, başarılı ve gebelik oranları yüksek bir merkez seçimi yapmak geliyor. Donasyon sırasında mikroskobik boyutta ve maksimum titizlik gerektiren işlemlerin yapılacağının her zaman göz önünde bulundurması gerektiyor. Donasyon işlemi sırasında da tüp bebek tedavilerinde olduğu gibi embriyoloji laboratuvarları çok çok önemlidir. Hem burada kullanılan teknoloji, hem de ekibin deneyimli ve bilimsel bilgi birikimi açısından da güçlü olması gerekmektedir.

Bilgi güvenliği sağlanmalı

Donasyon işlemi için bir diğer önemli noktanın ise bilgilerin güvenilirliği ve gizliliğidir. Çünkü donasyon işlemi çiftler için her anlamda son derece hassas bir konudur. Çiftler bilgilerin gizli kalması konusunda son derece önem verir. Bu nedenle merkez seçerken bilgilerin gizliliğine verilen önem ayrıca sorgulanmalı ve gizliliği sağlamak adına gerçekleştirilen çalışmalar da sorulmalıdır. Bu konuda oluşturulan bazı standartlar ve standartlara uyumu gösteren sertifika belgeleri bulunmaktadır. Çiftler bu konuda bilgi sahibi olmalı ve sorgulamayı bilmelidir. Ayrıca çiftlerin aklına takılan bir diğer soru da embriyolarının karışma ihtimalinin olup olmadığıdır. Biz British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi olarak tedavide kullanılan tüm atılabilir malzemeleri, özel barkod sistemleri sayesinde sadece belirtilen kişi veya çift için kullanıyoruz. Barkodlama sistemi sayesinde size ait yumurta ve spermlerin karışma riskini sıfıra indiriyoruz.

Zengin donör havuzu olmalı

Merkez seçimimde değerlendirilmesi gereken bir diğer önemli kriter de donör havuzudur. Zengin bir donör havuzunun bulunması, çiftlerin olmasını istedikleri özellikteki donörü bulmalarına imkan sağlayacaktır. Bizi diğer merkezlerden farklılaştıran en önemli özelliklerimizden bir diğeri ise; fiziksel özelikleri, ruhsal özellikleri, eğitim düzeyi gibi özelliklerini dilediğiniz gibi seçebileceğiniz donör çeşitliliğimiz. Bugün British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi olarak, bölgenin çeşitlilik ve sayı açısından en güçlü donör havuzuna sahip kurumuyuz. Bu sayede birçok merkezden farklı olarak aradığınız özellikteki donörü belirleyerek, beklemeden tedavinize başlayabilirsiniz.  Donör Arama sayfasına gitmek için tıklayınız.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

  Hastalarımızın Kaleminden

  Onlar British Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi ile en büyük hayallerini gerçeğe dönüştürdüler.

  Başarı Hikayeleri

  Yumurta Donörünüzü Seçin

  Donör arama sistemimizle kriterlerinize uygun donörü hemen seçebilirsiniz.

  İdeal Donörünüzü Bulun

  Oxford Üniversitesi
  Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği