Microsort

Cinsiyet Seçimi İşleminizi Microsort ile Güvence Altına Alın

Cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme veya cinsiyet tayini olarak da bilinir), doğacak olan çocuğun cinsiyetinin gebe kalmadan önce belirlenmesi işlemidir. Cinsiyet tayini sadece tüp bebek ve genetik tanı yöntemi ile kesin olarak yapılabilmektedir. Bu belirleme işlemi her ne kadar tam bir kesinliğe sahipse de işleme girecek embriyoların istatistiksel olarak yarısı istenen cinsiyete sahip olmaz. Bazen sağlıklı tüm embriyolarınız tercih etmediğiniz cinsiyette olabilir ya da tercih ettiğiniz cinsiyetteki embriyolar yeterince sağlıklı olmayabilir.

Microsort yöntemiyle spermler, yumurtaları dölleyip embriyolara dönüşmeden önce ayrıştırılır. Bu sayede genetik taramaya girecek neredeyse tüm embriyoların istenen cinsiyette olması sağlanmış olur.

Microsort sperm ayrıştırma teknolojisi Flow Cytometry adlı özel teknikle X ve Y kromozom taşıyıcısı spermlerin seçilmesini maksimize eden bir yazılımın buluşmasından oluşmaktadır. Henüz başka bir alternatifi olmayan teknolojinin X kromozomu taşıyan spermlerde %93, Y kromozomu taşıyan spermlerde %82 ayrıştırma etkisi bulunuyor.

Geniş Kromozomal İnceleme (Comprehensive Chromosomal Screening) teknikleri sayesinde blastocyst seviyesindeki embriyoların içerdiği tüm kromozomları tarayabiliyoruz. Bu tarama, kesin cinsiyet bilgisinin yanında kromozomlardaki bozuklukları da görebilmemizi sağlıyor. NGS (Next Generation Sequencing) veya aCGH (Array Comparative Genomic Hybridisation) ile kromozomları taranıp cinsiyeti seçilen embryonun implantasyon (transfer) başarısı ve hamilelik şansı artar.

Bahçeci Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi’nde CSS işlemi, cinsiyet seçimi tedavisine 8 embriyoya kadar dahildir.

Cinsiyet seçimi işleminde kullanılacak embriyolarınızın gelişimini Time Lapse 7/24 Embriyo Takibi Enkübatörüyle (Embriyoskop) en yüksek teknolojik imkanlarda sağlayabilirsiniz.

Sorularınızı yöneltmek, fiyat ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurun, sizi arayalım.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Oxford Üniversitesi
Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği

Neden Bahçeci Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi?

7 Ülkede 13 Merkez
7 Ülkede 13 Merkez

Sadece Kıbrıs’ta değil, 7 ülkede bulunan 13 merkezimizde binlerce hastamızın hayalini gerçeğe dönüştürüyoruz.

HAKKIMIZDA

Kıbrıs’ın En Geniş Donör Havuzu
Kıbrıs’ın En Geniş Donör Havuzu

1800’den fazla sağlıklı donörümüzle bölgenin en geniş donör havuzuna sahibiz.

ONLINE DONÖR ARAMA

Başarı Artıran Yöntemler
Başarı Artıran Yöntemler

Gebelik oranını artıran ERA testi, en kaliteli spermlerin seçilmesini sağlayan IMSI gibi başarıyı artıran teknolojilere sahibiz.

DETAYLI BİLGİ

Sperm ve Embriyolarınız Koruma Altında
Sperm ve Embriyolarınız Koruma Altında

Bahçeci Max E-Güvenlik ve Dijital Doğrulama Sistemleri sayesinde, sperm ve embriyolarınızın karışma riskine karşı titizlikle korunuyor.

DEVAMINI OKUYUN

%98’e * Varan<br />Sağlıklı Gebelik Oranı
%98’e * Varan
Sağlıklı Gebelik Oranı

Kıbrıs’ta sadece Bahçeci’de uygulanan gelişmiş testler sayesinde %98’e * varan sağlıklı gebelik oranı.

BAŞARI ORANLARI

Kıbrıs’ta Sadece Bahçeci’de Uygulanan CGT Testi
Kıbrıs’ta Sadece Bahçeci’de Uygulanan CGT Testi

1.600’ün üzerinde genetik tarama sunan CGT testi (Recombine) ile donasyon tedavisinde en sağlıklı ve en güvenli tedaviyi sunuyoruz.

CGT TESTİ

Yumurta donörünüzü hemen seçin

1800’ün üzerinde sağlıklı donörü ile Kıbrıs’ın en geniş donör havuzundan kriterlerinize uygun sağlıklı yumurtayı hemen seçebilirsiniz.