Başarı Hikayeleri

Hayallerimin Mimarı

Hayallerimin Mimarı

47 yaşında hayallerim gerçeğe dönüştü. Yıllarca karı koca doktor doktor gezdik, varımızı yoğumuzu çocuk özlemimiz için harcadık. Küçük şehirde yaşıyorduk orada ilk tedavimize başladık, transfer oldum doktorum kesin hamile kalırsın yaşınız çok genç dedi ama sonuç negatif oldu. Doktorumuz bu kadar umutlu konuşunca 2. Denememizi de orada olduk ama sonuç yine değişmedi. Bu sefer İzmir’de tavsiye edilen başka bir doktora gittik. Eşinde sperm sayısı az onun için eşine bir tedavi uygulayacağız dedi. Sorunu bulduk, bunu halledersek kesin olur gözüyle bakarken negatif sonuç almak bizim bütün umutlarımızı yıkmıştı. Artık tamam olmayacak bizim çocuğumuz dedik, kaderimize razı olduk. Ama etrafımızdakiler rahat bırakmıyordu. İstanbul’a gidin orada çok iyi doktorlar var diye ısrar ediyorlardı biz de son kez denemek için İstanbul’a geldik. Eski tedavilerim değerlendirildi eşime azosperm teşhisi konuldu ve Tese operasyonu oldu. Sperm çıkmayınca tedavimizi yarıda bırakmak zorunda kaldık. Doktor eşime bazı ilaçlar verdi. Onları kullandı ve yeni bir tedavi sürecine daha başladık. Yapılan ikinci Teseden de sperm çıkmayınca hayallerimiz hepten yıkılmış oldu.

Evlat edinmek için başvuruda bulunduk ama süreç çok yavaş ilerliyordu ve bir türlü sıra bize gelmedi. Ben evlat edinen insanlarla konuşmak ve akıl almak için bir foruma üye oldum. Onlarla konuşurken bizim için başka bir tedavi seçeneği şansı olduğunu öğrendim. İşte bizim donasyon maceramız böyle başladı. Hemen hemen her gün bu işe kafa patlattım, nasıl olur, nerede yapılır, ne kadara yapılır? Kıbrıs bizim için en yakın olan ve en mantıklı olan yerdi. Bu seferde merkez bulmak gerekiyordu ve benim merkez seçmem 1 ayımızı aldı. Hepsiyle yazıştım, telefonda konuştum derken Kıbrıs Tüp Bebek’e karar verdik. Hem kadın doktor olması, beni anlaması hem de güven vermesi kararımızı etkilemişti. Doktorumun ve Sibel hanımın desteği ile 2 haftayı Kıbrıs’ta geçirdim. Sadece 2 yumurtam toplanmıştı ama olsun biz yine de umutsuz değildik.  Embriyolar oluştu ama benim yaşım yüzünden genetik tarama yapmadan transfer yapmak istemedi doktorum bizde tamam dedik eve dönüp sonuçlar için bekleme başladık. 2 hafta sonra sonuçlar geldi sadece 1 embriyom sağlıklıydı ve biz onunla şansımızı denemek istedik. 1 embriyo transfer edildi ve yine bir bekleme süreci başladı.

Sonunda olmuştu, resmen bir mucize olmuştu ve o bir embriyo bana, eşime bize tutunmuştu. İşte bu güzel duyguların mimarı doktoruma ve Kıbrıs Tüp Bebek ekibine ne kadar teşekkür etsem az.

L.A.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.