Başarı Hikayeleri

Evimdeki Huzur

Evimdeki Huzur

30 yaşında 7 yıllık evliydim. Evliliğimin ilk yılı bir düşüğüm oldu ama sonradan 2 tane kızım oldu. Benim sorunum gebelik değil de başka bir şeydi. Belki sizlere tuhaf gelecek ama ben erkek çocuğum olsun istiyordum. Eşimin ailesi ve akrabaları tarafından sürekli bir erkek çocuk doğuramadın diye söylemlere maruz kalıyordum. Özellikle kaynanam ve benden yaşça çok küçük olan görümcem bile sürekli laf atıp duruyordu. Psikolojim çok bozulmuştu ve hiçbirinin yüzünü görmek istemiyordum. Bu yüzden cinsiyet seçimini araştırmaya başladım.

Bu özel durumumu çevremde kimseyle paylaşamadığım için forumlarda açılan başlıkları takip etmeye başladım. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olanlardan faydalanmak derdime çare bulmak için aylarca bütün yazılanları okudum.

İlk başlarda çok çekiniyordum. Böyle bir şeyin dini boyutlarını düşünüyordum ama benim ruh sağlığım ve çocuklarımın sağlıklı bir ortamda büyümesi için sanırım bu dedikodulara son vermekten başka çarem de yoktu. Türkiye’de bu işlem yapılıyordu ancak genetik bir rahatsızlığın olması ve bu yüzden bu işlemi yaptırmamız gerekiyordu. Oysaki benim sağlıklı nur topu gibi iki kızım vardı.  Forumlarda yazanlardan öğrendiğim cinsiyet seçimi Kıbrıs’ta yasaldı ve gidip deneyen birçok insan vardı. Hepsi de sonuçtan memnundu.  Ben de kafama koymuştum ve deneyecektim. Eşimle birlikte Kıbrıs’a bu konuyu görüşüp merkez bulmak için yola çıktık. Ben konuyu araştırırken birkaç kişiden Kıbrıs Tüp Bebek merkezini duymuştum ve gidip yerinde görünce neden bu kadar çok tavsiye edildiğini anladım. Tedavi sürecini, alacağım ilaçları her şeyi konuşup geri döndüm ve adet günümü beklemeye başladım. Fazla zamanımız yoktu sessiz sedasız bu işlemi yapmalıydık. Süreci evden doktorumun kontrolünde takip ettik. Arada başka bir doktora gidip rutin kontrollerimi yaptırıyordum. Doktorumla kararlaştırdığımız tarihte yumurta toplama işlemi için Kıbrıs’a gittik. Transfer için birkaç gün kaldık sonra döndük ve o büyük günü bekleme başladık. 12 gün sonra hamile olduğumu öğrendik ama bizim için büyük gün cinsiyetini öğreneceğimiz gündü. 17. haftada ultrasonda cinsiyetini gördük. Oğlumuz bizi selamlıyordu. O an içimi bir huzur kapladı. Artık bana söylenen laflara verecek bir cevabım olmuştu. Her şeyden önemlisi ben psikolojik olarak rahatladığım için evimizi bir huzur kaplamıştı.

Evimizdeki huzura vesile olan biricik doktoruma binlerce kez teşekkür ederim.

V.G.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.