Blog

Donasyon Sırasında En Fazla Kaç Embriyo Transfer Edilebilir?

Donasyon Sırasında En Fazla Kaç Embriyo Transfer Edilebilir?

Son derece hassas ve önemli bir konu olan embriyo donasyonunda deneyim ve teknoloji, başarıyı doğuran noktaların başında geliyor. Ayrıca işlem öncesinde çiftlerin değerlendirilmesi, dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor.

Peki embriyo donasyonu işleminde başarılı olabilmek için kaç tane embriyo transfer edilmesi gerekiyor? Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi uzmanlarının verdiği bilgiye göre hastanın embriyo sayısı konusundaki isteği de göz önünde bulundurularak sayı belirleniyor. Ancak donasyonla elde edilen embriyolar transfer edilirken embriyonun kalitesi, anne adayının daha önceki denemelerinin sayısı, anne adayının yaşı önem taşıyor. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi uzmanları, genellikle 2 embriyo transferi tercih edilirken bu sayının transfer gününe ve embriyo kalitesine göre değişebileceğini anlatıyor. Ancak hiçbir şekilde transfer edilecek embriyo sayısı 3’ü aşmıyor.  Fazla sayıda embriyonun transfer edilmesi çoğul gebelik riskini ve bununla beraber düşük yapma, erken doğuma bağlı bebekte istenmeyen durumların ortaya çıkmasına yol açabiliyor.

Embriyo transferi yapılacak olan anne adayının rahminin transfere uygun hale gelebilmesi için adet görüyorsa adetin 2 veya 3. günü rahim içini geliştirici hap veya bant tedavisine başlanarak yaklaşık 2 hafta devam ediliyor. İki haftanın sonunda hasta değerlendirilerek transfer için uygun ilaç değişiklikleri ve zamanlama yapılarak transfer günü belirleniyor. Sonrasında ise çiftlerin tedavi planlamasına göre belirlenen embriyo sayılarına göre transfer işlemi gerçekleştiriliyor.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Hastalarımızın Kaleminden

Onlar Bahçeci Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi ile en büyük hayallerini gerçeğe dönüştürdüler.

Başarı Hikayeleri

Yumurta Donörünüzü Seçin

Donör arama sistemimizle kriterlerinize uygun donörü hemen seçebilirsiniz.

İdeal Donörünüzü Bulun

Oxford Üniversitesi
Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği