Yumurta Donasyonu Tedavi Sürecimiz

Yumurta donasyonu işlemi için merkezimize başvuran hastalarımız isterlerse tedavi sürecini başından sonuna kadar merkezimizde geçirebilir veya bulundukları yerden uzaktan takibimizle tedavilerini gerçekleştirebilirler. Her iki durumda da süreç benzer şekilde işlemektedir.

Öncelikle, tedaviye başlamadan yaptırmanız gereken tetkik ve tahliller hakkında bilgi verilir. Ön görüşme için dilerseniz günübirlik Kıbrıs’a gelebilir veya telefon/e-posta aracılığıyla bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Tedaviye kendi ülkesinde başlayacak olan hastalarımızın, öncelikle bir jinekolojik muayeneden geçmeleri ve talep ettiğimiz tüm tetkik ve tahlilleri merkezimize göndermeleri gerekmektedir. Tetkik ve tahlilleriniz doktorumuz tarafından değerlendirildikten sonra teşhisinize yönelik size özel bir tedavi programı planlanır. Ultrason ve test sonuçlarınıza göre tedavi süreciniz ve günlük kullanacağınız ilaçlar belirlenir. Ultrason takibinizi bulunduğunuz yerdeki bir doktora yaptırabilirsiniz. Ultrason sonuçlarınıza göre tedavi süreciniz ve ilaç dozlarınız bizim doktorumuz tarafından belirlenecektir. Yapılan ön tetkik ve testler tüm infertilite (kısırlık) ve tüp bebek tedavileri için kullanılan ortak testlerdir.

Menopoz döneminde iseniz tedavinize istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Tedavi için tüm tetkik ve tahlilleriniz tamamlandıktan sonra adet görüyorsanız adetin 2. veya 3. günü rahim hazırlığı için ilaç tedavisine başlanır. Menopoz dönemimde değilseniz yumurta donasyonu tedavi işleminde alıcı ve donör senkronizasyonları göz önünde bulundurularak ona uygun bir tedavi süreci planlanır. Seçilmiş olan donörün tedavisi de anne adayımızın tedavisi ile birlikte başlamış olur. Donörün adetinin 2. veya 3. günü yumurta çoğaltıcı ilaç tedavisine başlanıp 12 veya 14 gün sonrası anestezi altında yumurta toplama işlemi yapılır. Yumurta toplama işleminden 36 saat önce donöre yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Donörden yumurta toplama işlemi yapıldığı gün baba adayından sperm alınarak dölleme işlemi gerçekleştirilir. Baba adayının sadece sperm verme işlemi için günübirlik Kıbrıs’ta bulunması yeterlidir.

Yumurta toplama işleminden 4-5 gün sonra döllenen embriyolar anne adayının rahmine transfer edilir. Transfer işlemi ağrısız bir işlemdir. Anne adayının sadece transfer işlemi için merkezimize günübirlik gelmesi yeterlidir. Transferden 12 gün sonra kandan gebelik testi yapılır.

Yumurta donasyonu tedavisi için bir hafta Kıbrıs’ta konaklamanız yeterli olacaktır. Bu süre yumurta toplama işleminden transfer işleminin bir gün sonrasına kadar olan süreyi kapsar. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi dileyen ve zaman problemi olan anne adaylarının transfer gününde günübirlik, baba adaylarının ise sadece OPU günü günübirlik merkezimizde bulunması yeterlidir.

Tedavi sürecimizle ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurun, sizi arayalım.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Oxford Üniversitesi
Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği