Sperm Donasyonu Tedavi Sürecimiz

Sperm donasyonu işleminde, öncelikle yaptırmanız gereken tetkik ve tahliller hakkında bilgi verilir. Ön görüşme için dilerseniz hastanemize gelebilir veya telefon/e-posta aracılığıyla bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Tetkik ve tahlilleriniz doktorumuz tarafından değerlendirildikten sonra teşhisinize yönelik size özel bir tedavi programı planlanır. Ultrason ve test sonuçlarınıza göre tedavi süreciniz ve günlük kullanacağınız ilaçlar belirlenir. Ultrason sonuçlarınıza göre tedavi süreciniz ve ilaç dozlarınız bizim doktorumuz tarafından belirlenecektir. Yapılan ön tetkik ve testler tüm infertilite (kısırlık) ve tüp bebek tedavileri için kullanılan ortak testlerdir.

Tetkiklerimiz sonrasında belirlenen teşhise yönelik bir tedavi programı planlanır. Buradaki en önemli nokta düzgün ve size uygun tedavi ile başarı şansınızı tamamen artırmaya yönelik olacaktır.

Donasyon tedavisinde yaklaşık 2 haftalık (13 veya 15 gün) bir ilaç kullanımı süreciniz olacaktır.

Anne adayının adetinin 2. veya 3. günü yumurta çoğaltıcı ilaç tedavisine başlanır ve 12 veya 14 gün sonra yumurta toplama işlemi yapılır. Yumurta toplama işleminden 36 saat önce anne adayımıza yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Toplanan yumurtalar laboratuvar ortamında donörden alınan sperm ile döllenir. (Sperm donörü babanın fiziksel özellikleri ve ailenin kan grubuna göre seçilir.)
Yumurta toplama işleminden 4- 5 gün sonra döllenen embriyolar anne adayının rahmine transfer edilir. Transfer işlemi ağrısız bir işlemdir. Transferden 12 gün sonra kandan gebelik testi yapılır.

Tedavi sürecimizle ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurun, sizi arayalım.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

    Oxford Üniversitesi
    Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği