Embriyo Donasyonu Tedavi Sürecimiz

Embriyo donasyonu işlemi için merkezimize başvuran hastalarımız isterlerse tedavi süreçlerini başından sonuna kadar merkezimizde geçirebilir veya bulundukları yerden uzaktan takibimizle tedavilerini gerçekleştirebilirler. Her iki durumda da süreç benzer şekilde işleyecektir.

Öncelikle, tedaviye başlamadan önce yaptırmanız gereken tetkik ve tahliller hakkında bilgi verilir. Ön görüşme için dilerseniz günübirlik Kıbrıs’a gelebilir veya telefon/e-posta aracılığıyla bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Tedaviye kendi ülkesinde başlayacak olan hastalarımızın, öncelikle bir jinekolojik muayeneden geçmesi ve yaptırmış olduğunuz tüm tetkik ve tahlillerinizi merkezimize göndermeniz gerekmektedir.

Tetkik ve tahlilleriniz doktorumuz tarafından değerlendirildikten sonra teşhisinize yönelik size özel bir tedavi programı planlanır. Ultrason sonuçlarınıza göre tedavi süreciniz ve ilaç dozlarınız bizim doktorumuz tarafından belirlenecektir. Tedavi sürecini ve ilaç takibinizi bulunduğunuz yerdeki doktorunuz yapabilir.

Tedavi için tüm tetkik ve tahlilleriniz tamamlandıktan sonra adet görüyorsanız adetin 2. veya 3. günü rahim hazırlığı için ilaç tedavisine başlanır. Menopoz döneminde iseniz tedavinize istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Yumurta ve sperm vericileri alıcının fiziksel özelliklerine uygun olarak belirlenip ona göre tedaviniz planlanır. Menopoz döneminde değilseniz verici ile alıcının senkronize olması çok önemlidir. Bu senkronizasyona göre işlem tarihi ve transfer belirlenir.

Bu tedaviye başlamadan önce ilaç kullanım çizelgesi doğrultusunda birkaç defa rahim hazırlığınız için kontroller yapılacaktır. Bu kontroller yapılırken ilaç kullanımı ona göre belirlenecektir. Seçtiğiniz donörün yumurtalarının hazır olma durumu yaklaşık 12 ile 14 gün arası değişebilir. Donörün yumurtaları hazır duruma gelince yumurta toplama günü planlanır. Yumurtanın toplandığı gün seçtiğiniz sertifikalı spermle mikroenjeksiyon işlemi yapılır. Embriyolarınızın gelişim durumuna göre transferiniz planlanır. Bu işlemde sadece transfer işlemi için buraya gelmeniz yeterlidir. Embriyolarınız transferi için günübirlik gidiş ve dönüş şeklinde planlama yapabilirsiniz. Embriyolarınız 5. gün olarak transfere hazırlanır.

Transfer işlemi günü merkezimizde randevunuz planlanır. Transfer için anestezi almanıza gerek yoktur. Transfer işleminden sonra kullanmanız gereken ilaçlar düzenlenir ve size anlatılır. Belli bir süre merkezimizde dinlendikten sonra ayrılabilirsiniz. 12 gün sonra kanda gebelik (BHCG) testi yaptırarak sonucu öğrenebilirsiniz.

Tedavi sürecimizle ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurun, sizi arayalım.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Oxford Üniversitesi
Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği