Cinsiyet Seçimi PGT – Genetik Tanı Tedavi Sürecimiz

Cinsiyet seçimi işlemi için öncelikle, tedaviye başlamadan önce yaptırmanız gereken tetkik ve tahliller hakkında bilgi verilir. Ön görüşme için dilerseniz hastanemize gelebilir veya telefon/e-posta aracılığıyla bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Doktorunuz jinekolojik muayenenizi gerçekleştirecek ve bazı tahliller isteyecektir. Tetkik ve tahlilleriniz doktorumuz tarafından değerlendirildikten sonra teşhisinize yönelik size özel bir tedavi programı planlanır. Ultrason ve test sonuçlarınıza göre tedavi süreciniz ve günlük kullanacağınız ilaçlar belirlenir. Ultrason sonuçlarınıza göre tedavi süreciniz ve ilaç dozlarınız doktorumuz tarafından belirlenecektir.

Adetin 2. veya 3. günü yumurta çoğaltıcı ilaç tedavisine başlanıp, 12 veya 14 gün sonrası anestezi altında yumurta toplama işlemi yapılır. Yumurta toplama işleminden 36 saat önce anne adayının yumurta çatlatma iğnesini yapmış olması gerekmektedir. Yumurta toplama işlemi acılı ya da ağrılı bir işlem değildir. Anne adayından yumurtaların toplandığı gün, baba adayından da sperm alınarak, dölleme işlemi gerçekleştirilir.

Yumurta toplama işleminden sonra döllenen embriyolara 3. ya da 5. gün biyopsi yapılır. Embriyolar laboratuvarımızda özel işlemlerden geçirilir ve genetik açıdan incelenir. Sağlıklı ve istenilen cinsiyette olan embriyolar seçilir. Seçilen embriyolar genellikle 5. gün anne adayının rahmine transfer edilir. Transfer işlemi ağrısız bir işlemdir. Transfer işlemi için sadece anne adayının hastanemize gelmesi yeterlidir. Transferden 12 gün sonra kandan gebelik testi yapılır.

PGD testi için embriyolara biyopsi yasal mevzuat gereği genetik bir risk öngörüldüğünde yapılabilir.

Tedavi sürecimizle ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurun, sizi arayalım.

Bize Ulaşın

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Oxford Üniversitesi
Oxford Üniversitesi ile Bilimsel İş Birliği